PROTEZ SAÇ EKİMİNİ KİMLER YAPABİLİR?

0

Saçların bakımlı olması güzel görünmesi açısından hem herkesin dilediği hem de tüm yaşantınızda dış görünüşünüzü belirleyen en önemli faktörlerdendir. Her etkileşim sırasında saçlar karşınızda ki kişiye bir izlenim bırakmaktadır. Bu yüzden saçların iyi bir görünümde olması önemlidir. Saça yapılan bakımlarla ve korumalarla da saç dökülmesinin ve yıpranmasının önüne geçerek her zaman güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu yöntemlerden biri de Protez saç uygulamasıdır.
Saç dökülmesi özellikle günümüzde çeşitli biyolojik ve fizyolojik etmenlere dayalı olarak görülmekte olan bir sorundur. 18 yaşından sonra erkeklerde saçların kaybedilmesi veya en az seyrelmesi olarak görülmekle beraber yaşantılarını da kısmen etkilemektedir. Bu nedenlerden dolayı daha da fazla oluşan olumsuz durumlarla beraber kişide bazı ruhsal problemlere de sebep olabilmektedir. Saç dökülmesi alnın iki yanında, tepede veya tüm baş bölgesinde görülebilmektedir. Kadınlar da bu dökülme ise daha çok seyrelme şeklinde görülmektedir. Öncelikle saç ekimi işlemi gerçekleştirilmeden önce bir uzman kontrolünden geçilmelidir. Birçok hastalık ve rahatsızlıkların tümü bunların yanında stres de saç dökülmesine sebep olabilir. Saç dökülmesinin son aşaması olan kellik ise genetik bir etmen olup saçların yeniden çıkmamasına neden olmaktadır.
Protez saç diğer saç ekimleri gibi tedavi ve işlem gerektirmeden pratik bir şekilde yapılan bir uygulamadır. Hem böyle olması hem de herhangi bir işlem gerektirmemesi nedeniyle her yaştan kişilere uygulanabilmektedir.
Saçların çeşitli nedenlerle dökülmesi veya yıpranması hem dış görünümü hem de kişiyi etkileyerek rahatsızlık oluşturmaktadır. Bu yüzden saçlarınıza doğru işlemlerin uygulanması ve uzman kişilerce çeşitli aşamalarla protez saç uygulamasının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İşlem sonrası kullanılacak losyon ve bakım malzemelerinin özenle ve dikkatle kullanılması gerekmektedir.
Öncelikle her kesimden yaş gruplarına uygulanan protez saç uygulaması 3 aşamada gerçekleşmektedir. İlk olarak saçın dökülen veya seyrelen yerlerinin bir kalıbı ortaya çıkarılmaktadır. Daha sonra bu kalıba göre saç tasarımı gerçekleştirilir. En son aşama da ise saçın yerleştirilmesi yapılmaktadır. Dikkatli olarak uygulanacak bu işlem ile daha sağlıklı sonuçlar alınmaktadır. Daha sonrasın da eski kendi saçlarınız gibi rahatça kullanabilir ve şekil verebilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Cevap Yaz