PROTEZ SAÇ GEÇİCİ SAÇ KAYBI YAŞAYANLARA UYGULANABİLİR Mİ?

0

Öncelikle merak edenler için “saç protezi nedir?” sorusunu cevaplamaya çalışarak başlayalım. Protez yöntemi bir tıbbi müdahale gerektirmeksizin kolayca uygulanabilen bir yöntemdir. İşlem sırasında özel olarak hazırlanan bir yapıştırıcı solüsyon kullanılır. Bu yöntemin farklı türleri mevcuttur. Kozmetik bir uygulama olarak bilinmektedir. Uygulama sonucu işten memnun kalmayanlar için geri dönüş mümkündür. Usta ellerden çıkan protezler ile kişinin gerçek saçını ayırt etmek mümkün değildir. Spor yapıp terlerken bile bu fark açığa çıkmamaktadır. İstediğiniz kaliteye uygun protezi bulmak günümüzde çok kolay bir hale gelmiştir. Kaliteyi kullanım süresine ve yerine uygun olarak kendiniz belirleyebilirsiniz. Kalite farkıyla orantılı olarak fiyatlar belirlenmektedir. Bu işi yapmaya kararlı olanlar eğer uzun süre protez kullanmayı düşünüyorlarsa yüksek kalitede bir ürünü tercih etmeleri kendi çıkarları için iyi olacaktır.
KALİTELİ PROTEZ SAÇIN BİZE SAĞLADIĞI AVANTAJLAR NELERDİR?
Protez uygulaması kalıcı saç dökülmesi yaşayan kişilere uygulanabildiği gibi geçici kayıplara karşı da uygulanabilen bir yöntemdir. Geçici saç kaybına yol açan etmenleri incelemeden önce, kaliteli bir protez uygulamasının avantajlarını sıralayalım istedik.
İlk olarak bu uygulama sayesinde her tarafa taranabilen ve istediğiniz şekle girebilecek saç elde edebilirsiniz.
Protez kullanan kişinin, gerçek saçı ile protez arasında belirli bir fark gözlenemez.
Hava ve su geçirgenliği bakımından oldukça iyidir. Gereği kadar ince ve hafif imal edilmesi sayesinde kullanan kişilere hafiflik hissi sağlamaktadır.
Spor ve diğer yorucu aktiviteleriniz sonucunda terlemenize bağlı olarak bir sorun yaşamazsınız.
Belli başlı özellikler olarak bunları sayabilir. Kaliteli protezin daha birçok avantajı bulunmaktadır.
GEÇİCİ SAÇ KAYBININ NEDENLERİ
Kalıcı olarak saç kayıpları yaşanabildiği gibi bazı durumlara bağlı olarak geçici saç kayıpları da yaşanmaktadır. Kalıcı dökülmelerde saç ekimi de uygulanmaktadır. Geçici saç kaybı için bazı sorunlar ön plana çıkmaktadır. Geçici saç dökülmesine yanlış beslenme yol açabilmektedir. Ayrıca mevsimler arası geçişte de saç kaybı yaşayan kişiler mevcuttur. En çok saç kaybın ayol açan sorunlardan biri de strestir. Saç kaybına yol açan bir başka etken olarak yanlış saç bakımını gösterebiliriz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Cevap Yaz