Protez Saç Gerçek Saçtan Ayırt Edilebilir mi?

0

Protez saç günümüzde farklı kişilerce kullanılmaktadır. Protez saçın tercih edilmesinin en büyük sebebi ise gerçek saçtan ayırt edilememesidir. Saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin, saç ekimi dışında en sık kullandığı bir yöntem de protez saçtır diyebiliriz.
Protez saçın en büyük özelliği birçok kişinin saç yapısına ve kafa yapısına uygun olmasıdır. Protez saç bu özelliği sayesinde binlerce kişiye hitap etmektedir. Sizler her ne şekilde saçınızı dökmüş olursanız olun protez saç kesinlikle her kafa yapısına uymaktadır. Protez saç gerçek saç ile %90 aynı durur. Sizi yakın olarak tanıyanlar dışında birçok kişi farkına bile varamaz.


Protez Saç Gelişen Teknoloji Sayesinde Gerçek Bir Hal Almıştır

Protez saç günümüzün gelişen teknolojik yapısına uymuş ve oldukça gerçekçi bir hale bürünmüştür. Gelişen teknoloji sayesinde artık birçok protez saç çeşidi gerçeğinden ayırt edilemeyecek bir hale gelmiştir.
Bundan seneler önce protez saç, birçok kafa yapısına uymamakta ve sürekli olarak bazı problemler çıkarmaktaydı. Fakat günümüzde protez saçın yeni hali oluşabilecek problemleri minimuma indirmiştir. Bunun yanında yeni teknoloji ile birlikte protez saç oldukça uzun ömürlü bir hal almıştır. Artık birkaç ay dayanan protez saçlar yerine yıllarca dayanabilen ve oldukça gerçekçi protez saçlar piyasada yer almaktadır.
Protez saç seçimi oldukça önemli konulardan birisidir. Bunun en önemli nedeni doğru seçilemeyen protez saçların ilerde kişiye türlü şekilde problemler çıkarmasıdır. Ayrıca protez saç doğru seçilemez ise olduğundan çok daha kısa ömürlü olur. Bu yüzden protez saç seçiminde kliniğinizin tavsiyeleri arasından seçebilirsiniz. Klinikler genel olarak yıllardan beri bu iş içersinde olduğu için birçok kafa yapısını tanır ve ona uygun saç protezi tavsiyesinde bulunur. Genellikle araştırmadan direkt olarak alınan saç protezleri ortalama %60 oranında problem yaratmaktadır.
Saç protezi bakımı oldukça önemli konular arasında yer alır. Özellikle protezinizin çok daha uzun ömürlü olmasını isterseniz kesinlikle bakım yaptırmaktan kaçmamanız gereklidir. Bakımları tam olan bir protez uzun süreler boyunca işlevini koruyabilir ve problem çıkarmaz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Cevap Yaz