PROTEZ SAÇ HİÇ SAÇI OLMAYANLARA UYGULANABİLİR Mİ?

0

Kellik birçok insanın canını sıkan bir durumdur. İster istemez erkeklerde ve kadınlarda sıkça saç dökülmesi görülmektedir. Birçok yöntem ile kellik sorununun üstesinden gelinebilir. Saçlar dış görünüşümüz üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Saçların insanlar için ne kadar çok önemli olduğu aşikâr bir durum.
PROTEZ SAÇ UYGULAMASI VE AŞAMALARI
Protez saç artık sıkça kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Birçok insan tarafından başarıyla kullanılan bu yöntem sayesinde kellik artık sorun olmaktan çıkmış bulunmaktadır. Eğer siz de bu yöntemi kullanmayı düşünüyorsanız, hiç şüpheye düşmeden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Protez yöntemi kullanalar için üç aşama uygulanmaktadır. Bu aşamalardan sonra siz de güzel bir saça kavuşabilirsiniz. İsterseniz bu üç aşamadan merak edenler için kısaca bahsedelim.
İlk aşama: ilk adımı saç kalıbının oluşturulması olarak adlandırabiliriz. Bu aşama oldukça önemli olduğu için işini bilen uzman kişiler ile çalışmaya özen gösterin. Aksi takdirde memnun kalacağınız bir işe karşılaşamayabilirsiniz. Bu adımla saçsız olan bölge çizilerek sekiz parçaya ayrılır. Sonra bu bölgelerin kalıbı alınır ve bu kalıplara uygun protez oluşturulur.
İkinci aşama: Elde edilen protez sonucu üretilen saçın yerleştirilmesi, ikici adım olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu adımda iyi bir iş çıkartmak çok önemlidir. Özellikle tamamen saç kaybı yaşamamış olanlar için dikkat edilmesi geren bir adımdır. Protezin kendi saçınız ile uyumlu olması bu adıma bağlıdır. Bu adımda saç belirlenen bölgelere yerleştirilir ve üçüncü adıma hazır hale getirilir.
Üçüncü aşama: Bu son aşama diğerlerine nazaran daha kolay bir aşamadır diyebiliriz. Bu adımda saçın tasarımı yapılmaktadır. Saçınız isteğinize uygun olarak kesilir ve şekillendirilir.
Tüm bu aşamaları aştıktan sonra yeni saçınıza merhaba diyebilirsiniz. Üstelik bu uygulama hiç saçı olmayanlar için de kolayca uygulanabilmektedir. Hatta ikinci aşama süreci, saçlarının tamamen kaybedenler için daha kolay bir şekilde işlemektedir.
PROTEZ SAÇ FİYATLARI
Protez uygulaması saç ekimi uygulamasına göre daha hesaplı bir uygulamadır. Siz de protez yöntemi ile istediğiniz saça daha kısa sürede ve daha hesaplı olarak ulaşabilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Cevap Yaz