Protez Saç Kimlere Önerilmemelidir?

0

Saç dökülmesi ve kellik problemleri günümüzde pek çok insanın yaşadığı problemler arasında yer almaktadır. Kellik problemleri için piyasada pek çok kozmetik ürün ve tıbbi ilaç bulunmasına rağmen bu yöntemlerin neredeyse hiç biri tam anlamı ile çözüm olmamaktadır. Kellik probleminiz için kısa vadede kesin çözüm aramaktaysanız protez saç yöntemini denemenizi tavsiye etmekteyiz. Protez saç yöntemi diğer kellik tedavi yöntemlerine oranla çok daha hızlı sonuç veren bir yöntemdir. Bu yöntemde herhangi bir tıbbi uygulama söz konusu değildir. Kellik problemi yaşamış olduğunuz alanın ölçüsü alınarak protez bir saç hazırlanmaktadır. Kalıp alınarak hazırlanmış olan protez insan cildine uyumlu solüsyonlar kullanılarak kafanıza yapıştırılmaktadır. Protez saç yöntemi ile yalnızca birkaç saat içerisinde tamamen doğal görünümlü, sırma gibi saçlara sahip olabilirsiniz. Protez saç uygulaması için herhangi bir yaş sınırı öngörülmemiştir. Altı yaş ve üzerinde ki herkese protez saç uygulaması yapılabilmektedir. Protez saç kullanımı ciddi boyutlarda deri rahatsızlığı olan, uygulama yapılacak bölgede deri yaraları bulunan kişiler için uygun değildir. Deri hastalıkları olan kişilere protez saç önerilmemektedir.
Protez Saç ile Saç Ekimi Arasındaki Farklar
Protez saç uygulamaları her yaş ve cinsiyetten insana uygulanabilen bir yöntemdir. Bu yöntemle yalnızca birkaç saat içerisinde doğal bir görünüm elde ederek kellik probleminizi çözebilirsiniz. Saç ekim yöntemlerinde ise sonuç almak için uzun yıllar boyunca tedavi görmeniz gerekebilir. Protez saçın saç ekimi yöntemine oranla daha fazla tercih edilmesinin sebebi ise protez saç uygulamasının saç ekim yöntemlerine oranla çok daha uygun fiyatlı olmasıdır.
Protez Saç Ne Kadar Süre Kullanılabilir?
Protez saç kullanım ömrü saçınızı kullanış şekliniz, bakımları düzenli yapıp yapmayışınız ve kullanmakta olduğunuz saçın kalitesine göre değişmektedir. Protez saç kullanım süresi 6 ay ile 3 sene arasında değişebilmektedir. Protez saçların daha uzun süreli kullanılabilmesi için fön çekmek, maşa yapmak gibi ısıl işlemlerden uzak durulması gerekmektedir. Protez saç kullanımında saçlarınıza dilediğiniz şekli verebilir, dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Fakat ısıl işlemler protez saçlarınızın kullanım süresini kısaltacaktır. Saç dökülmesi problemlerinizin en kolay çözümü protez saçtır.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Cevap Yaz