Protez Saç Kullanımında Yaş Sınırı Var Mıdır?

0

Özellikler erkekler için kellik büyük bir problem oluşturmaktadır. Özellikle kanser tedavisinde kullanılmakta olan Kemoterapi ilaçları genç yaşta kişilerin saçlarını kaybetmesine sebep olabilmektedir. Kellik probleminin çözümü için geliştirilmiş pek çok teknik bulunmaktadır. Saç dökülmesine karşı uygulanan yöntemlerin en sık tercih edilenleri saç ekimi ve protez saç yöntemleridir. Bu yazımızda sizler için protez saç uygulamaları ile saç ekimi yöntemlerinin avantajlı yönlerini, protez saç uygulamaları için yaş sınırı nedir gibi soruları cevaplarına yer vermeye çalışacağız.
Protez Saç Nedir?
Protez saç tıbbi olarak herhangi bir işleme gerek olmadan saç sıkıntısı olan bölgeye özel solüsyonlar kullanılarak yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama da doğal saç ve doğal görünümlü saçlar kullanılabilmektedir. Protez saç uygulamasında herhangi bir yaş sıkıntısı yoktur. Çeşitli sebepler ile saçları kısmen yahut tamamen dökülmüş genç, yaşlı, erkek kadın herkes uygulamayı yaptırabilir. Protez saç uygulaması için yaş sınırı 6’dır. 6 yaş ve üzeri herkese protez saç uygulaması yapılabilmektedir. Uygulama için herhangi bir yaş sınırı öngörülmemiştir. Protez saç uygulaması saç ekim yöntemlerinden çok daha farklı bir uygulamadır. Saç ekim uygulamaları uzun vadeli tıbbi müdahale gerektirmektedir. Protez saç yönteminde ise yalnızca birkaç saat içerisinde kellik probleminizden kurtulabilirsiniz. Saç ekim yöntemi bir tıbbi işlemdir. Saç ekim yöntemi sonucunda kellik probleminizin tamamen ortadan kalması yıllarca sürebilmektedir. Saç ekimi yaptırabilmek için yaş sınırı 18’dir.
Protez Saç Kullanım Süresi Ne Kadardır?
Protez saç uygulamasının belli aralıklar ile tekrarlanması gerekmektedir. Protez saçların kullanım süresi saç protezi kalitesine ve protezin dikkatli kullanılıp kullanılmamasına göre değişmektedir. Düzenli bakım yapılması, temiz kullanılması durumunda protez saçların kullanım ömrü 2 seneye kadar çıkabilmektedir. Protez saçların kullanım süresi minimum 6 aydır. Uygulamayı 6 aylık aralıklar ile tekrarlamanız mümkündür. Protez saç uygulaması yaptıran kişiler kozmetik malzemeler kullanmaya devam edebilirler, kolaylıkla duş alabilirler, saçlarınıza fön çekebilir, perma yapabilirsiniz. Fön, saç kurutma makinası kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Fakat bu tür ısılı uygulamalar saç protezlerinin kullanım ömrünü kısaltmaktadır. Protez saç bakımlarını protez saç uygulama merkezlerinde yaptırabileceğiniz gibi kolaylıkla kendinizde yapabilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Cevap Yaz