Protez Saç Nedir

0

Son günlerde sıkça duyulmakla beraber hem erkeklerde hem de kadınlarda kellik artık ciddi bir sorun haline gelmektedir. Büyük sorunlara neden olsa da artık gelişmelerin hızlanmasıyla bu konuda da yeni çözümler bulunmaktadır. Protez saç ise bu çözümlerden bir tanesidir.
Protez saç normal saç ekimlerinin tersine herhangi tıbbi bir müdahale içermemektedir. Saçsız olan kesimlere uygulanan bu yöntem oldukça pratik bir uygulamadır. Gelişen teknoloji ve bu alanda ki gelişimlerin artmasının da sayesiyle protez saçın tamamı insan saçından yapılabilmekte ve kişinin özelliklerine göre de uygulanabilmektedir.
Bu protez saç ekimi uygulaması kişi kaç yaşında olursa olsun rahatlıkla uygulanabilen bir uygulamadır. Ancak burada bu işlemi yaptırmadan önce doğru ölçümler yapılarak en iyi uygulamayı almaya dikkat edilmesi gerekilmektedir. Yapılacak olan bu uygulamalarda öncelikle kaliteli olması gerekmektedir. Tüm bu konulara dikkat edilmesi durumunda saç dökülmesi karşısında uygulanacak olan protez saç ile kişiler artık kendi saçları gibi rahatlıkla kullanabilmektedir. Duş esnasında veya fön çekerken kendi normal saçları gibi rahatlıkla kullanılabilmektedir. Oldukça pratik şekilde uygulanan protez saç ekimi ile her yaştan kişiler kolaylıkla faydalanabilmektedir.

Protez saç ekimi uygulaması yapılırken öncelikle seyrek olan veya saçsız olan bölge 8 parça halinde ayrılır. Çizim doğru ve düzgün bir şekilde yapıldıktan sonra o bölgenin saç kalıbı oluşturulmaktadır. Bu saç kalıbı her kişinin kendi saç yapısına göre oluşturulmaktadır. Bu aşama genel bir bölüm gibi görünse de en önemli kısımdır. Bu aşamada muhakkak uzman kişilerce işlem yapılması gerekmektedir.
Daha sonra ki aşamada alınan saç kalıbı bölgesine yerleştirme yapılmaktadır. Bu aşamada yine uzman kişilerce yapılacak başarılı bir uygulama protez saç uygulamasının daha sağlıklı bir şekilde olmasını sağlayacaktır. Bu aşamada başarılı bir uygulamayla diğer saçlarla uyum da kendini gösterecektir. Diğer saçlı bölgeyle uyumun olması için kişinin saçının rengi, kalınlığı, uzunluğu vb. gibi niteliklerinin iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Son aşama da ise tasarım yapılmaktadır. Uygulanan saç düzgün bir şekilde kesilir ve daha sonra isteğinize göre rahatça kullanabilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Cevap Yaz