Protez Saç Sağlıklımıdır?

0

Saç dökülmesi günümüzde birçok erkek ve bayanın ortak sorunu haline gelmiştir. Saç dökülmesi kişiyi hem manevi ve ruhsal yönden hem de maddi ve bedensel yönden yormaktadır. Saç dökülmesi birçok farklı nedene bağlanabilir. Hayatımıza giren kimyasallar, genetik faktörler ve çevre şartları saç dökülmesinin bir numaralı nedenidir. Bunun yanında stres faktörü de saç dökülmesi için önemli bir unsurdur. Saç dökülmesini önlemek için günümüzde birçok yöntem kullanılır, şampuanlar, saç ekimi ve protez saç bu çözümlerden bazılarıdır. Saç protezi tıbbı bir aşama gerektirmez bunun yerine özel bir yapıştırıcı kullanılır. Bu yöntem sayesinde yaptırdığınız işlemin geri dönüşümü vardır.

Günümüz Dünya’sında gelişmekte olan teknoloji ve yöntemler sayesinde saç protezi konusunda muazzam bir ilerleme ve gelişme sağlanmıştır. 20 sene öncesi ile günümüz saç protezlerini kıyasladığımızda aradaki müthiş farkı kendiniz bile gözlemleyebilirsiniz. Saç protezleri saçınızdaki açık bölgeyi kapatmak için önde gelen çözümlerdendir. Saç protezi günümüzde birçok merkez tarafından yapılmaktadır. Bu merkezlerde birçok çeşitte protez saç bulabilirsiniz. Saç protezleri birçok cilde uygun olarak çeşit çeşit yapılmaktadır. Bu sayede her cilde uygun protez bulabilme imkanınız vardır. Bu yüzden saç protezi birçok cilt için sağlıklı denilebilir. Saç protezi geliştirilmiş teknikler sayesinde birçok farklı renkte vardır.
Saç protezi fiyatları genellikle 300 ila 1500 dolar arasında bir fiyata satılmaktadır. Bunun yanında saç protezi bakımı ise 30 ila 90 lira arasında değişmektedir. Bu denli fiyatların geniş olmasının sebebi bazı firmaların kullandığı özel solüsyonlardır. Eğer kaliteli bir bakım yaptırmak isterseniz kesenin ağzını açmanız gerekmektedir. Saç protezinin ömrü kişinin kendisine bağlıdır diyebiliriz. Bunun yanında saç protezinde kullanılan malzeme de saç protezinin ömrünü belirlemek için bir diğer kriterdir. Kaliteli protezler, ucuz ve kalitesizlere oranla çok daha uzun bir süre varlığını korumaktadır. Ortalama iyi bir saç protezi 4 senelik ömrü vardır. Fakat daha kalitesiz ve ince saç protezilerinin ömrü ise ortalama 1-2 yıl arasında değişmektedir. Protez saç birçok saç dökülmesi tipine uygundur. Bu sayede her türlü sorun için kullanabilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Cevap Yaz