PROTEZ SAÇ TÜM SAÇ KAYIPLARINA UYGULANABİLİR Mİ?

0

Öncelikle saç kayıplarının birçok sebebi bulunmaktadır. Bu konuyu daha iyi anlamak için bu sebepleri bilmekte fayda olacaktır. Saç dökülmesi için öne sürülen bazı sebepleri sıralayalım.
Protein eksikliği yaşarsanız vücudunuz bu eksikliği gidermek adına saç büyümesini durdurabilmektedir.
Erkek tipi kellik çoğu erkekte 60 yaşından itibaren görülen bir türdür. Maalesef her 3 erkekten 2’sinde bu durum gözlenmektedir.
Fiziksel stres sonucu saç kayıpları yaşanmaktadır. Strese travmalar, hastalıklar, ameliyatlar neden olabilmektedir.
Aşırı A vitamini alıyorsanız saç kaybı yaşamanız mümkün olacaktır. Bu sebepten ötürü gerektiğinden fazla A vitamini almamak gerekir.
Anemi 10 kadından 1’inde demir eksikliği nedeniyle görülmektedir. Anemi genelde 20 – 49 yaşları arasında yaşanmaktadır.
B vitamini eksikliği yaşayanlarda da saç kaybı görülmektedir.
Kilo kaybı ve yeme bozukluğu saç kaybına yol açan etkenlerdedir. Genel sağlığımız için olduğu gibi saç sağlığımız için de düzgün beslenme şarttır.
Kemoterapi sırasında kullanılan bazı ilaçlar saç kaybına yol açabilmektedir.
Yaşlanma ile beraber birçok insan saç kaybı yaşamaktadır.
Kullanılan çeşitli ilaçların yan etkisi olarak saç kaybı gözlemlenebilir.
PROTEZ SAÇ HANGİ SAÇ KAYIPLARI İÇİN UYGUNDUR?
Yukarıda saç kaybı için öne sürülen birçok sebebi liste halinde sizler için sıraladık. Yukarıda buluna tüm sorunlar için saç protezi uygulanabilmektedir. Eğer siz de yukarıdaki sorunlardan ötürü saç kaybı yaşıyor iseniz, protez yöntemi ile bunların üstesinden artık kolaylıkla gelebilirsiniz. Saç kaybı sorunu yaşayan herkes sebebi ne olursa olsun bu yöntemi kullanabilmektedir. Herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Yaşınızın da bu yöntem üzerinde bir etkisi bulunmamaktadır. Hangi yaşta olursanız olun protez yöntemi sizin için birebirdir. Evet, bu yöntem tüm saç kayıplarına uygulanabilen mucizevi bir yöntemdir.
PROTEZ SAÇIN AVANTAJLARI NELERDİR?
Protez yöntemi saç ekiminden daha kolay ve pratik bir yöntemdir. Edinilmesi ve kullanımı oldukça kolaydır. Ayrıca bu süreç çok hızlı işlediği için ani saç kayıpları için birebirdir. Kalıcı bir yöntem olmadığı için istediğiniz zaman bu yöntemi bırakabilme imkânınız da bulunmaktadır. Deneyenlerin pişman olmadığı bu yöntemi siz de kullanabilirsiniz

Paylaş.

Yazar Hakkında

Cevap Yaz