Protez Saç

0

Günümüzde özellikle erkeklerde görülen şikayetlerden biri olan saç dökülmesi, 50 yaşından itibaren erkek bireylerin en büyük sorunlarından biri haline gelmektedir. Saçlarının tekrar aynı sağlıklı şekilde uzamasını isteyen bireyler olduğu gibi, en acısız ve en risksiz yöntemleri tercih eden hastalar da vardır. Bilinen en risksiz yöntemlerden biri olan saç protezi ya da sektörde geçen diğer isimleri ile takma saç ve protez saç gün geçtikçe daha sık uygulanmaya başlanan bir yöntemdir.
Saç ekimi gibi tıbbi müdahale gerektirmeyen takma saç uygulaması bireye kaybettiği özgüvenini ve sahip olmak istediği görünümü en pratik şekilde kazandırır. Cinsiyet farkı ya da yaş sınırına bakılmadan tercih eden her bireye rahatlıkla uygulanabilir. Saç protezleri saçları dökülen bireylere ait saçtaki seyrek görüntüyü ortadan kaldırır. Doğal bir görüntü ile saç yapınız göz önüne alınarak size en uygun renkte ve dokuda saçlar tasarlanır.
Protez Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Takma saç ya da saç protezi kullanırken uzun yıllar sağlıklı bir görüntü ile kullanmak isterseniz mutlaka periyodik olarak bakımlarına dikkat etmelisiniz. Saç protezi kullanırken, sıcak fön, sıcak su ya da fazla düşük derecelerdeki suları saçınızdan uzak tutmalısınız. Kullanılan yapıştırıcılar ne kadar iyi olursa olsun sıcaklık değişimi esnasında aşınmalar gerçekleştirebilir ve bazı istenmeyen görüntülere sebep olabilir. Aynı şekilde takma saçlarınıza zarar vermemek adına tararken ya da saçlarınıza şekil verirken özenli hareketler içerisinde olmalısınız. Saç protezi kullanırken titiz davranmalı kullandığınız tarakları ve şampuanları iyi belirlemelisiniz.
Saç protezi yaptırmak için anlaştığınız firmadan saç tipinize ve yapıştırılan saçların dokusuna göre temizliğinin incelikleri konusunda bilgi alabilirsiniz. Takma saç kullanırken sık sık bu konuda profesyonel hizmet vermekte olan firmalar ve güzellik merkezleri ile irtibat halinde olmalı, bakımınızı bir uzman gözetimi altında gerçekleştirmelisiniz. Aksi halde saç protezini uzun yıllar aynı özgüven ile taşıyamayabilirsiniz.
Saçlarında bölge bölge ya da tamamen dökülme görülen bireylerin acısız, sancısız muhteşem bir görüntüye kavuşmak için tercih ettiği saç protezi, bakımları konusunda özenli davranıldığı takdirde uzun yıllar yüz güldürmeye devam eden bir uygulama olacaktır.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Cevap Yaz