Saç Protezi Kullanmak

0

Hemen hemen orta yaş üstü tüm erkeklerde ve bazı durumlarda kadınlarda da görülen saç dökülmesi, geliştirilen onlarca çözüm yöntemi ile önüne geçilmeye çalışan bir sorundur. Saçları dökülen bireylerin tümü bu durumdan mutsuzdur ve maalesef istediği görüntüye sahip değildir. Eski saçlarını ve önceki görüntüsünü özlemekte, gün geçtikçe özgüven kaybı yaşamaktadır.
Neden Saç Protezi?
Psikolojik açıdan bireyi sarsmakta olan bu sorunu herkes en pratik yöntemlerle çözmek ister. Tıbbi müdahaleler, ağrı ve sancılar sonucu yine de saçların eski haline dönmesi kimi zaman yalnızca bir ihtimaldir. Bu sebeple saç ekimi gibi içerisinde onlarca ekim yöntemi olan uygulamalar kimi zaman hastaları korkutur. Çünkü onlar yalnızca saçları dökülmüş ya da dökülmekte olan bireylerdir. Kendilerine hasta muamelesi yaptırmak ya da saçların çıkması için tıbbi müdahaleler ile aylarca beklemek onlara zor gelebilir.
Bu sebeple daha yüzeysel ve daha pratik bir yöntem olan protez saç yöntemi çok daha yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Saç protezi uygulaması yapılırken bireyin saç tipi ve yaşına uygun en güzel dokuda kullanışlı saçlar tasarlanır. Bu konudaki uzmanlar yediden yetmişe herkese saç protezi yapılabileceğini bunun hiçbir sağlıksız yanı olmadığını vurgulamaktadır. Tasarlanan saçlar bireyin dökülen saçlarının olduğu boşluklara uygun yapıştırıcılar ile yapıştırılır.
Protez Saçın Bakım Periyotları Nasıldır?
Belirli bölgelerde ya da saçın tamamında saç eksikliği olanlara uygulanabilen saç protezi sizlere, düzenli olarak bakımı yapıldığında uzun yıllar kullanabilen bir saç kazandırır. Bakımlarını ister profesyonel ellerde isterseniz kendi evinizde yapabilirsiniz.
Günlük bakımlarınız için saç protezleri için özel üretilmiş bakım ürünlerini ve şampuanlarını kullanmanız gereklidir. Daha sonra haftada bir ya da aylık olarak protez yaptırmış olduğunuz kurum ile irtibata geçmenizde fayda vardır.
Saç protezinizi aynı kalitede uzun bir süre kullanabilmek için mutlaka temizliğine dikkat etmelisiniz. Bunun yanında takma saçlarınızı tararken ya da onlara şekil vermek için bir işlem uygularken özenli davranmalısınız. Saç diplerinizdeki çözücü ve yapıştırıcılara zarar verecek kadar yüksek ısı ya da kimyasal maddeyi kullanmaktan kaçınmanız gerekir.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Cevap Yaz